Absolutna nowość! Podcast Głos Sosnowca już ruszył!

Podcast Głos SosnowcaPrawdopodobnie po raz pierwszy w Sosnowcu, a już na pewno po raz pierwszy o Sosnowcu! Ruszamy z nową formą przekazu wiadomości. Czym jest podcast? Kluczową cechą podcastu jest połączenie dwóch technologii: pliku multimedialnego oraz kanału RSS. W praktyce pod pojęciem podcastu funkcjonuje zjawisko publikacji dowolnych autorskich audycji dźwiękowych na stronie internetowej. Format multimedialny nie został jednoznacznie sprecyzowany i występuje w kilku wariantach: MP3 (najpopularniejszy), OGG, AAC oraz M4A.

Właśnie tymi możliwościami odsłuchu różni się podcast od zwykłych nagrań radiowych. Podczas gdy audycja słuchana jest zazwyczaj “na żywo” podcast można słuchać w dowolnym czasie na stronie internetowej lub w formie ściągniętego pliku odtwarzanego w dowolnym miejscu i na dowolnym nośniku. Duża popularność podcastów w świecie bierze się właśnie z możliwości odsłuchiwania ulubionych audycji podczas joggingu, spaceru, jazdy komunikacją miejską lub samochodem. Podcasty często tworzone są przez pasjonatów danej dziedziny, dzięki czemu dostarczają pierwotnych, często niszowych informacji na dane tematy, niedostępnych zwykle w oficjalnych mediach.

Nie inaczej będzie z sosnowieckim podcastem. W jednym miejscu zgromadzimy wielu ciekawych ludzi z różnych dziedzin sportu, kultury i historii, ale możemy obiecać, że nie tylko. Już pierwsze audycje zapowiadają się ciekawie, o szczegółach informować będziemy w kolejnych artykułach, wraz z linkiem do nagrania. Podcast Głos Sosnowca prócz redakcji www.41-200.pl tworzą pomysłodawca i wykonawca techniczny Rafał Toborek (www.starysosnowiec.art.pl) oraz Grzegorz Olszowski (www.olszowski.starysosnowiec.art.pl).

Jak nas słuchać? Podcastu możesz słuchać na dowolnym odtwarzaczu mp3, na swoim smartphonie lub bezpośrednio na stronie internetowej. Pod każdą z audycji w naszym serwisie znajdziesz wygodny odtwarzacz, który pozwoli ci na słuchanie audycji w przeglądarce internetowej. Praktycznym sposobem na słuchanie podcastu jest jednak skorzystanie ze smartphone’a, który umożliwi słuchanie audycji poza domem (na rowerze, w samochodzie, na siłowni…).

Aby słuchać podcastu na swoim urządzeniu musisz wcześniej zaabonować adres kanału RSS. Adres kanału RSS Głosu Sosnowca znajdziesz tutaj: http://feeds.feedburner.com/glos_sosnowca Nasz podcast odszukasz także w iTunes oraz w najlepszym katalogu polskich podcastów Podstacja.com. Jeśli posiadasz telefon lub inne urządzenie z systemem Android najwygodniejszym sposobem na słuchanie audycji jest skorzystanie z darmowej aplikacji Podkicker. W przypadku iPoda lub iPhone’a urządzenia te są już wyposażone w domyślne programy do odtwarzania podcastów.

Zapraszamy.

[PP]

Bear