8-letnia Asia z Sosnowca chce pobić Rekord Polski

Asia, 8-letnia sosnowiczanka, właśnie skończyła II klasę i rusza podbijać Europę. W dniu 21 czerwca 2017 roku otrzymała potwierdzenie przyjęcia jej zgłoszenia do ustalenia nowego Rekordu Polski. Walczy o tytuł „najmłodszej Polki, która odwiedzi wszystkie stolice Europy”. W przeciągu niespełna 3 lat musi postawić stopę w 46 państwach naszego kontynentu. Była już w siedmiu i ta cyfra została uznana do bicia Rekordu Polski. Zostało 39 państw w 32 miesiące.

Dlaczego akurat 32 miesiące? Asia 28 lutego 2020 roku skończy 11 lat, a chce zapisać się w historii jeszcze jako 10-latka. Asia razem z rodzicami nie podróżuje od dziś, a od swoich pierwszych dni. Ma na koncie 12 państw. W niektórych z nich była kilkukrotnie, ale nie zawsze były to stolice. Dużo jeździ po Polsce i okolicy. Wędruje po górach, nie straszne jej spanie w namiocie i jedzenie z torebki. Mimo swojego wieku bardzo poważnie podchodzi do wyzwania.

Całość projektu prowadzi jej mama Kasia, z którą wspólnie prowadzą bloga i fun page. Możecie ich znaleźć na facebooku pod hasłem „Podróże Kasi i Asi”.

Wiek Asi nie pozwala na samodzielne wyjazdy, więc budżet projektu jest podwójny. Mimo wszystko dziewczyny nie rezygnują, planują i ruszają w drogę. Jeszcze w tym roku lecą na Islandię, by odwiedzić Rejkiawik, a następnie zamierzają dotrzeć do Wiednia, Bratysławy i Sztokholmu. Ten rok zamierzają zamknąć z wynikiem 11 na 46 stolic.

podrozekasi.blogspot.com

facebook.com/podroze.kasi

[PP]

Bear