12 września otwarcie sklepu charytatywnego

21 sierpnia minęła pierwsza rocznica śmierci aktorki Teatru Zagłębia i działaczki społecznej Elżbiety Laskiewicz. 12 września o godzinie 12 Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła otwiera sklep charytatywny, którego była pomysłodawczynią. W sklepie oprócz rzeczy do kupienia znajdzie się też kącik jej poświęcony.

Sklep charytatywny mieścił się będzie w pawilonie hospicjum przy ul. 3 Maja 1 w Sosnowcu (tzw. Plastry Miodu). 

Do sklepu będzie można przynieść książki, akcesoria, porcelanę, biżuterię, płyty winylowe i CD, ubrania(tylko nowe), artykuły domowe i rękodzieło. 

To pierwsza tego rodzaju placówka w mieście, która pozwoli, aby każdy mógł stać się darczyńcą, włączając się w tego rodzaju działania charytatywne. Zbiórka rzeczy rozpoczyna się 27 sierpnia w każdy wtorek i w czwartek w godz. od 10 do 16, a w każdą środę w godzinach od 12 do 18.

Przypomnijmy, że Elżbieta Laskiewicz związana była z Teatrem Zagłębia od 1978 roku. Miała na koncie około 80 przedstawień, z których wiele na trwałe wryło się w świadomość sosnowieckich teatromanów. Swój talent próbowała przekazać setkom uczniów podczas warsztatów teatralnych. Zawsze stanowiła wzór dla młodszych adeptów trudnej sztuki aktorskiej. Była inicjatorką i realizatorką licznych akcji charytatywnych. W ostatnich latach pomimo choroby koncerty na rzecz sosnowieckiego hospicjum. Polecamy odsłuchanie wywiadu jaki pod szyldem Głos Sosnowca nagraliśmy z Panią Elą na rok przed śmiercią.

Wspólnie z hospicjum apelujemy do do darczyńców o przekazywanie przedmiotów całkiem nowych lub starych w stanie idealnym, którym też podarujemy drugie życie. A przy okazji wspomożemy sosnowieckie hospicjum!

[PP]

Bear