Spotkanie z Wojciechem Leśniakiem w Stacji Sosnowiec
W najbliższy piątek tj. 2 marca w restauracji Stacja Sosnowiec (ul. Teatralna 9) odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca, którego gościem specjalnym będzie aktor i reżyser sosnowieckiego teatru Wojciech Leśniak.
W ponad czterdziestoletniej karierze Wojciech Leśniak zagrał setki ról teatralnych i filmowych. Stał się najbardziej rozpoznawalnym aktorem Teatru Zagłębia. Jest też uznanym reżyserem. Dwie ostatnie wyreżyserowane przez niego sztuki “Prezent urodzinowy” i “Pomoc domowa” święcą triumfy nie tylko na sosnowieckiej scenie. Wojciech Leśniak opowie dlaczego zajął się aktorstwem i czy uważa to za swoje powołanie. Gość specjalny obiecał, że będzie to zabawne spotkanie i wszelkie smutki należy zostawić poza drzwiami.
Wstęp pozbawiony jest opłat, a okazja zrobienia sobie zdjęcia z wybitnym aktorem zdaje się być niepowtarzalna. Podczas spotkania rozlosujemy album “115 lat Sosnowca” ufundowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu. Początek o 18.
Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Paweł Nalepa, Edyta Ostojak, Sebastian Węgrzyn, Zbigniew Podsiadło, Michał Czernecki, Michał Góral, Arienne Dorothea Agnoletto, Stefan Wacław Bielecki, Jacek Rykała, Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Dariusz Nawrot, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Janina Kapuścik-Witek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Małgorzata Saniak, Martyna Bierońska, Paweł Duda, Mariusz Grząba, Dariusz Wrona, Sebastian Steć, Szczepan Łach, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko, Tomasz Służałek, Dariusz Szczubiał, Marian Kardas, Zbigniew Zarzycki, Jarosław Szopa, Wojciech Jaroszewski, Krzysztof Kasprzyk i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego żywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, o fenomenie muzyki Ska w Sosnowcu, o 100-leciu AKS Górnik Niwka, o pracy aktora filmowego, poznaliśmy losy Basi i Izabeli na tle sosnowieckich realiów, o sukcesach sosnowieckiej koszykówki, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Powstaniu Styczniowym w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o świecie opery, o Kopalni Sosnowiec, o Maczkach w latach międzywojennych, o sosnowieckich ewangelikach, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył”, “Rutka” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich, największych sukcesach Płomienia Milowice i sportach walki.
Polecamy.
[PP]
Wszelkie prawa zastrzeżone. 28 luty 2018.