Spotkanie Sympatyków Sosnowca ze Zbigniewem Podsiadło
9 grudnia w sosnowieckiej restauracji Stacja Sosnowiec (ul. Teatralna 9) odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Gościem specjalnym będzie znakomity artysta fotograf Zbigniew Podsiadło.
Zbigniew Podsiadło jest doskonale znany w środowisku artystycznym nie tylko Sosnowca. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, a także laureatem wielu międzynarodowych i krajowych nagród. Od ponad 40 lat z powodzeniem prezentuje swoje prace w galeriach na całym świecie. Za swoją działalność otrzymał od ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Podczas piątkowego spotkania Zbigniew Podsiadło opowie o swojej twórczości, a także zaprezentuje wybrane prace. W trakcie spotkania będzie okazja zadawać pytania, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie bądź uzyskać autograf.
Przypomnijmy, że Stacja Sosnowiec to lokal gastronomiczny, w którym cyklicznie odbywają się Spotkania Sympatyków Sosnowca. Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Michał Czernecki, Michał Góral, Arienne Dorothea Agnoletto, Jacek Rykała, Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Dariusz Nawrot, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Janina Kapuścik-Witek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Paweł Duda, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko, Tomasz Służałek, Dariusz Szczubiał, Marian Kardas, Zbigniew Zarzycki, Jarosław Szopa, Wojciech Jaroszewski, Krzysztof Kasprzyk i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego żywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, o pracy aktora filmowego, poznaliśmy losy Basi i Izabeli na tle sosnowieckich realiów, o sukcesach sosnowieckiej koszykówki, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Powstaniu Styczniowym w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o świecie opery, o Maczkach w latach międzywojennych, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich, największych sukcesach Płomienia Milowice i sportach walki.
Początek spotkania o 18. Wstęp wolny. Serdecznie polecamy.
[PP]