Janina (Nina) Kapuścik-Witek w Stacji Sosnowiec

DSCN6477W piątek 29 kwietnia w restauracji Stacja Sosnowiec (ul.Teatralna 9) odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Gościem specjalnym spotkania będzie Janina Kapuścik-Witek (Nina), autorka powieści “Miłość Basi” i “Robert i Izabela”, których akcja dzieje się w Sosnowcu. Wspierał ją będzie człowiek, który namówił ją przed laty do wydania drukiem rękopisów swoich książek profesor Uniwersytetu Pedagogicznego dr hab. Marek Pieniążek.

Podczas piątkowego spotkania będziemy rozmawiać o twórczości Pani Niny, na którą oprócz prozy składają się wiersze i haft. Pani Nina wspominała będzie lata spędzone w Sosnowcu. Będziemy próbowali wspólnie odszukać miejsca opisane w jej powieściach. Usłyszymy też fragmenty powieści “Miłość Basi” i “Robert i Izabela” czytane przez Rafała Bryłę, historyka, autora książki o Zamku Sieleckim. Jak to zwykle bywa podczas naszych spotkań w tle będziemy mogli podziwiać ciekawe zdjęcia. Tym razem będą to fotografie z lat PRL, w których to latach toczą się akcje powieści. Będzie okazja zadawać pytania i zrobić sobie wspólne zdjęcie z gośćmi. Można też będzie zakupić książki Pani Niny i otrzymać osobistą dedykację. 

DSCN5557Przypomnijmy, że o Pani Ninie pisaliśmy już na naszych łamach. Artykuł “Nina, która pisze książki o Sosnowcu…” cieszył się dużym powodzeniem i doczekał się licznych przedruków. Dla tych wszystkich, których urzekła twórczość i osoba Pani Niny piątkowe spotkanie jest świetną okazją do poznania jej osobiście.

Przypomnijmy, że Stacja Sosnowiec to lokal gastronomiczny, w którym cyklicznie odbywają się Spotkania Sympatyków Sosnowca. Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Dariusz Nawrot, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Paweł Duda, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko, Tomasz Służałek, Dariusz Szczubiał i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego żywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, o sukcesach sosnowieckiej koszykówki, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Powstaniu Styczniowym w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o Maczkach w latach międzywojennych, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich i sportach walki.
Zapraszamy serdecznie. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

[PP]

Bear