Sklep Kibica Zagłębia Sosnowiec, czyli ubierz się na mecz

Kibice Zagłębia Sosnowiec od lat uchodzą za najlepiej ubranych i wyposażonych w gadżety związane z ukochanym klubem.  Duża w tym zasługa istniejącego od dawna w naszym mieście Sklepu Kibica.

Początki sklepu to stoisko w pawilonie na Zagórzu, później było już centrum miasta i sklep przy ulicy Targowej. W tamtych czasach był to jeden z nielicznych tego typu lokali handlowych w Polsce. Nierzadko do sklepu zaglądali kibice z innych miast aby podpatrzeć jak może wyglądać taki sklep. Lokal przyciągał różnorodnością akcesoriów kibicowskich oraz spełniał rolę informacyjną. To tutaj kibice dowiadywali się o terminach meczy, zbiórkach na wyjazdy, czy w okresie przerwy międzysezonowej o nowych nabytkach sosnowieckiego klubu.  A były to nieco inne czasy. Zagłębie po rozwiązaniu drugoligowego zespołu grało w klasie okręgowej, później w czwartej, trzeciej lidze… Pisaliśmy o odradzaniu się Zagłębia na naszych łamach. Informacje przekazywane drogą internetową nie były jeszcze tak szeroko dostępne jak dziś. Przede wszystkim liczyło się słowo drukowane i informacja przekazywana ustnie.

Sklep Kibica w ostatnich miesiącach zmienił lokalizację.  Aktualnie znajduje się na ulicy Modrzejowskiej 6 (w bramie), miejsce to wydaje się najlepszym z dotychczasowych.

Co dziś możemy zakupić w Sklepie Kibica, czy nadal oferuje sympatykom sosnowieckiego Zagłębia ciekawe gadżety?

Zacznijmy od tego, że wybór akcesoriów dla kibiców Zagłębia jeszcze nigdy nie był tak wielki. Liczne wzory szalików, koszulek, bluz, czapek… Do tego dochodzą gadżety dla najmłodszych kibiców takie jak śpioszki, śliniaki, mini koszulki z logo Zagłębia. Dla nieco starszych są poduszki w barwach naszego klubu, komplety pościelowe, wlepki, smyczki, kufle, kieliszki, szczoteczki do zębów, zapachy samochodowe. Są też kalendarze kibica, zeszyty szkolne odpowiednio „ubarwione” oraz oryginalne lampki nocne w kształcie piłki. W najbliższym czasie oferta Sklepu Kibica jeszcze z pewnością się powiększy. Nadchodzi wiosna, lato, a to ulubione pory roku fanów piłki nożnej.

Przypominamy, iż niedługo początek wiosennych rozgrywek w drugiej lidze. Może warto skompletować strój na pierwszy mecz?

[PP]

Bear