Spacer historyczny po Radosze i Abisynii

13 lipca (czwartek) odbędzie się spacer historyczny po Radosze i Abisynii. Przewodnikiem i narratorem będzie Grzegorz Onyszko, historyk, autor publikacji regionalnych i członek sosnowieckiego PTTK. Spacer rozpocznie się o godzinie 17:30, zbiórka pod Elektronikiem, czyli przy Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych ul. Jagiellońska 13.

Jak zapewniają organizatorzy podczas wycieczki będzie okazja poznać dzieje Radochy i Abisynii oraz zobaczyć jak te rejony prezentowały się na starych fotografiach. Będzie okazja, by wspólnie poszukać budynku dawnego posterunku rosyjskiej straży granicznej. Zapoznamy się też z najsłynniejszym obecnie zespołem budynków na terenie Radochy, czyli z historią placówki więziennej. Dowiemy się też co wspólnego z Radochą mają Jędrzej Giertych, Feliks Dzierżyński oraz Józef Beck. To z pewnością tylko niektóre z atrakcji.

Zgłoszenia na wędrówki przyjmuje Grzegorz Onyszko telefonicznie (nr tel.728 109 268), mailowo (adres onyszkog@yahoo.com) lub na profilu Facebook Klubu Przewodników Turystycznych w Sosnowcu oraz profilu Facebookowym wycieczki.

W czasie wycieczki obowiązuje ubiór i obuwie turystyczne. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu, uczestnicy zadania ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK mają ubezpieczenie w ramach opłaconej składki członkowskiej za 2017 r.
Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym przewodnik.
Symboliczne wpisowe na wycieczkę w wysokości 1 zł – w zamian pamiątkowy button (plakietka). Polecamy.

[PP]

Bear