Janusz Maszczyk: Królowa polskiej lekkoatletyki

1 – Jako przykłady. Wg Wikipedii: urodziła się 3 kwietnia 1911r. w Wierzchowni, a wg Krzysztofa Kranickiego „Zapomniana legenda: Stanisława Walasiewicz” (publikacja w internecie) urodziła się 11 kwietnia 1911 roku jeszcze w Polsce – w Wierzchowni nieopodal Rypina.

2 – Zdzisław Wójcik. Mój wielki przyjaciel. Rodowity od pokoleń Sosnowiczanin. Były wielokrotny mistrz Zagłębia Dąbrowskiego w rzucie oszczepem. Figurujący też w tabeli 100. najlepszych oszczepników w historii Polski. Były zawodnik KS „Włókniarz” w Sosnowcu. Legenda sosnowieckiego szczypiorniaka i LA. Niestety już nie żyje.

Zdjęcia z Narodowego Archiwum Cyfrowego (NAC) w Warszawie zaprezentowałem za zgodą Szanownej Pani Renaty Balewskiej. Za co tej Pani jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Zgodę pozyskałem drogą e-mailową w dniu 14 czerwca 2013 roku.

Uprzejmie przypominam, że wszystkie artykułu autora jak do tej pory są publikowane bezinteresownie. Z tego tytułu nie korzystałem więc dotąd nigdy i nie czerpię też nadal absolutnie żadnych korzyści materialnych, ani też innych profitów, poza tylko satysfakcją autorską.

Katowice, grudzień 2020 rok

                                                                                                                              Janusz Maszczyk

 

Strony: 1 2

Bear